Otázky a odpovědi

Jak zjistím, zda jsem pro transplantaci vhodný?

Zakládáme si na plnohodnotné profesionální péči, a proto ještě než začneme probírat konkrétní nabídku, na úvodní schůzce v ČR proběhne vyšetření vašich vlasů a pokožky hlavy naším vlasovým specialistou. Toto vyšetření je zcela zdarma a poskytujeme ho jako jediní na trhu!

Projdeme si společně také váš zdravotní stav. Zodpovíme vám veškeré dotazy a detailně vysvětlíme celý průběh transplantace. Neslibujeme nemožné, a proto když zhodnotíme, že pro vás nebude transplantace vhodná, navrhneme jiné řešení.

Po vyšetření pokožky hlavy naším specialistou vaše vlasy nafotíme a odešleme lékařům na naší partnerskou kliniku Health & Beauty v Istanbulu, kde posoudí, zda a jakým způsobem je zákrok možný. Po kladném posouzení naší partnerskou klinikou vám následně pošleme konkrétní nabídku s veškerými doplňujícími informacemi.

Pokud pro vás bude transplantace vhodná, není potřeba na nic čekat, transplantaci můžete podstoupit celoročně. Roční období tedy nemá vliv na výsledek transplantace vlasů, jen je důležité vyhnout se přímému slunci.

Jaký je rozdíl mezi metodou FUE a DHI?

Hlavním rozdílem, který rozhoduje, jakou metodou proběhne vaše transplantace, je místo, kde vám chybí vlasy. Sapphire FUE se používá především u mužů, kteří trpí plešatostí na temeni hlavy,  naopak DHI je vhodná spíše pro muže s chybějícími vlasy po stranách hlavy. 

Dále se řeší i věk, technika DHI se doporučuje hlavně lidem, kterým je méně než 35 let, u starších se pak častěji využívá Sapphire FUE. Jednotlivé metody odlišuje i počet štěpů, při Sapphire FUE se aplikuje až 5 500 štěpů a při DHI až 8 000 štěpů. 

Maximální počet štěpů, ale vždy rozhoduje klinika podle stavu pacienta. Záleží hlavně na rozsahu vypadlých vlasů a síle zdravé, dárcovské oblasti.

Rozdíl mezi FUE (Follicular Unit Extraction) a DHI (Direct Hair Implantation) metodou transplantace vlasů je také způsob, jakým jsou do příjmové oblasti vsazovány odebrané vlasové štěpy. U metody FUE jsou vlasové štěpy vkládány do mikroskalpelem Sapphire Pen vytvořených kanálků, u metody DHI jsou odebrané vlasové štepy po jednom implantovány rovnou do pokožky bez tvorby kanálků pomocí nástroje Choi Pen.

Co je vše součástí balíčku transplantace?

Pouze u nás nabízíme vstupní vyšetření vašich vlasů a pokožky hlavy vlasovým specialistou v ČR a po uplynutí 3 - 4 týdnů po zákroku také pooperační kontrola vaší transplantace a profesionální péče vlasového specialisty v ceně. 


Součástí všech našich balíčků je kromě samotné transplantace (a se všemi úkony s ní spojené) také zpáteční letenka Praha - Istanbul, ubytování v 4* hotelu evropského standardu, veškeré transfery luxusním mikrobusem Mercedes Benz třídy V a kompletní péče našeho českého spolupracovníka na místě.

Bolí transplantace vlasů?

Operace se běžně provádí v lokální anestezii, kdy je pokožka hlavy znecitlivěna a během zákroku nebudete cítit žádnou bolest. Nicméně stejně jako při trhání zubu, popřípadě jiných ošetření v lokální anestezii, můžete po jejím odeznění cítit nepříjemný pocit, nevolnost či bolest. Lékař se však vždy snaží, abyste se cítil co nejkomfortněji.

Kromě této lokální anestezie je také možné provést zákrok po injekční aplikaci sedativ, po kterých se budete cítit celkově uvolněně a bezstarostně.

Co je to PRP terapie?

PRP je zkratka anglického názvu Platelet Rich Plasma, tedy plazma bohatá na destičky. Tato plazma se získává speciální laboratorní metodou z pacientovi odebrané krve. PRP terapie tedy využívá krevní destičky na podporu růstu vlasů a vede k lepšímu uchycení a regeneraci implantovaných vlasových štěpů a zamezuje jejich vypadávání.

PRP terapie je aplikována na klinice v závěru implantace vlasových štěpů a je samozřejmou součástí všech našich balíčků transplantace vlasů. 

Kdy mohu odletět na transplantaci?

Termín transplantace záleží na vytíženosti vypsaných termínů. Jakmile tedy společně vyřešíme všechna vyšetření a formality, můžete letět v nejbližším volném termínu.

Neumím anglicky, jak budu tedy komunikovat?

Nemusíte mít žádné obavy nebo stres, že se na klinice nebo kdekoliv jinde nedomluvíte. Od toho budete mít vedle sebe po celou dobu vašeho pobytu našeho českého spolupracovníka, který za vás vše potřebné zařídí a bude vám v Istanbulu oporou. 

Bude vám k dispozici nejen při komunikaci v hotelu nebo na letišti, ale bude také přítomen po celou dobu na klinice během zákroku a také následující den při vaší první kontrole a mytí hlavy. Jazyková bariéra v tomto případě tedy není vůbec žádný problém. 

Za jak dlouho se dočkám prvních výsledků?

Výsledky uvidíte ihned pro transplantaci, většina implantovaných vlasů však do tří měsíců sama vypadne. Nemusíte mít, ale kvůli tomu žádné obavy, vlasový kořínek totiž stále zůstane v pokožce a o ten při transplantaci jde. 

Během následujících měsíců již začnou růst vaše nové vlasy, opravdu viditelné a pěkné výsledky pozorujeme u klientů zhruba 6 měsíců po zákroku. 

Všiml jsem si u konkurence pojmu "doživotní záruka", co to je?

Je nutné si uvědomit, že nikdy nezaručíte, jak Vaše tělo zareaguje po jakémkoliv zákroku. Lze zaručit bezchybnou implantaci, ale nikoliv, že např. za 10 let nemůžete o vlasy opět přijít. Je to dané různými vlivy, které se nedají ničím a nikým ovlivnit. Jasný fakt však je, že z místa, kde se odebírají vlasové štěpy (dárcovská oblast na temeni hlavy), se nové vlasové štěpy již znovu neobjeví. Lze tedy konstatovat, že i opětovná transplantace nemusí být možná, jelikož dárcovská oblast již k tomuto zákroku nebude stačit.