Kontrola před odletem


Druhý den po zákroku vás řidič odveze opět na kliniku, kde vám doktor sundá pooperační obvazy, zkontroluje stav štěpů i odběrového místa a pod jeho dohledem proběhne první mytí transplantovaných vlasů. Vysvětlí a naučí vás, jak si po zákroku umývat vlasy a nandá nové obvazy.

Zodpoví vám veškeré dotazy, které vás budou zajímat. Obdržíte speciálně sestavený set přípravků k péči a ochraně po operaci a lékařskou zprávu. Spolu s tím dostanete také zpracované dokumenty v českém jazyce, obsahující veškeré informace pooperační péče a následném průběhu.

Pacient musí být po zákroku velmi opatrný, neměl by se škrábat ani se jinak dotýkat operované oblasti, aby se transplantované vlasové kořínky dobře usadily do kůže. 

První tři dny po zákroku nevystavujte kůži se štěpy slunečnímu záření a vyhněte se nošení jakékoliv pokrývky hlavy. Výjimkou je čelenka, kterou vám dají po zákroku na klinice, a jejímž účelem je omezit rozvoj otoku.

Připravte se, že prvních 14 dnů budete spát na zádech, s vyvýšenou hlavou. Nově implantované štěpy jsou mimořádně náchylné na poškození. Je proto důležité, aby se oblast s transplantovanými vlasy vůbec nedotýkala polštáře. Po odpadání strupů ( zpravidla během 2 týdnu) se lze vrátit zpět k vašemu normálnímu způsobu spánku.

Během této doby je zásadní se také vyhnout konzumaci alkoholu, kouření, pití kávy a energetických nápojů, sportování nebo jakékoliv námaze, při které se zpotíte.