Transplantace


Alespoň týden před transplantací přestaňte používat produkty na podporu růstu vlasů (např. Minoxidil či Rogaine).

Minimálně jeden den před transplantací by pacient také neměl pít alkohol či kofeinové nápoje, kouřit ani se výrazněji fyzicky namáhat.

Transplantace trvá přibližně 6 až 8 hodin podle složitosti vašeho zákroku. Nemusíte se bát bolesti, vše probíhá v lokální anestezii (látky, kterými se anestezie provádí, jsou Jetokain, Citanes, Marcain). Po aplikaci lokální anestezie vám chirurg odebere vlasové štěpy z temene (tzv. dárcovská oblast) a vsadí je do předem vytvořených kanálků v místech, kde vám vlasy chybí. Pro urychlení hojení vám sestra aplikuje tzv. PRP plazmu.

Během celého dne bude s vámi náš český zástupce, jazykové bariéry se tedy bát nemusíte. Na klinice vám bude zařízen tříchodový oběd.

Po hotovém zákroku vás řidič odveze zpět do hotelu, kde doporučujeme tento čas využít k odpočinku a relaxaci.  


Metody transplantace

FUE (Follicular Unit Extraction)
Při této metodě se štěpy odebírají po jednom, přímo z dárcovské oblasti pacienta. Ke sběru se používají kruhové, duté jehly. Po sběru lékař zhodnotí kvalitu štěpů a počet folikulů, které nesou a určí, do jakých míst různé druhy štěpů implantovat.

Při klasické FUE se u zákroku  pro tvorbu kanálů používají jehly z nerezové oceli o průměru 1,09 mm. Alternativou jsou jehly se safírovou špičkou (Sapphire FUE), která je ostřejší a netupí se. Díky tomu se rány rychleji hojí a šance na uchycení štěpů je tak vyšší.

DHI (Direct Hair Implantation)
Tato metoda vychazí z FUE. Při ní probíhá tvorba kanálů a vložení štěpů zároveň, pomocí tzv. Choin Pen, kdy se do pera umístí upravené štěpy, kdy chirurg či certifikovaný zdravotník následně nastřeluje do kůže. Na rozdíl od klasické implantace nezůstává při DHI mezi štěpem a stěnami kanálu téměř žádný prostor, rychleji se obnovuje látková výměna a šance na uchycení folikul je tak vyšší. Tento zákrok je pro lékaře náročnější.